Styl.fm
Podobne tematy
Kategorie pytań

Gość 2010-03-31 o godz. 08:23, odsłony: 1691 0

Jak zapisać dziecko w USC?

Mam problem z zapisaniem dziecka na nazwisko ojca. Nie jesteśmy małżeństwem i chciałabym aby dziecko nosiło nazwisko ojca. Problem jest w tym, że on pracuje za granicą i nie może przyjechać aby uznać dziecko osobiście w USC. Czy nie ma w tej sytuacji innej możliwości (np. pisemne uznanie dziecka). Jeśli jednak się nie da inaczej niż tylko osobiście to czy jak teraz zapiszę dziecko na swoje nazwisko to czy później nie będzie problemu z przepisaniem na nazwisko ojca i czy trzeba będzie zakładać w tym przypadku sprawę. Proszę pomóżcie.

Odpowiedzi (1) Kategoria: Poważne tematy :: Porady prawne Ostatnia odpowiedź: 2010-03-31, 09:23:53 Tagi: , , ,

Najnowsze / Najstarsze

Gość 0

2010-03-31 o godz. 09:23

Rejestracja urodzenia – dziecko panieńskie (bez uznania przez biologicznego ojca)

Podstawa prawna: Art. 42 ust.2 prawa aktu stanu cywilnego /Dz. U. z 1986r. Nr 36 poz. 180 z późniejszymi zmianami/.

1. Wymagane
- odpis aktu urodzenia matki dziecka jeżeli był sporządzony w innym Urzędzie Stanu Cywilnego
- dowód osobisty matki
- obecność matki przy rejestracji
2. Opłata skarbowa
- poodanie - 5,00 PLN
3. Termin załatwienia
Niezwłocznie.

Rejestracja urodzenia – dziecko panieńskie (z uznaniem przez biologicznego ojca)

Podstawa prawna: Art. 43 ust.1 i 2 prawa aktu stanu cywilnego /Dz. U. z 1986r. Nr 36 poz. 180 z późniejszymi zmianami/.

1. Wymagane
- obecność obojga rodziców
- dowody osobiste rodziców
- odpis aktu urodzenia matki dziecka jeżeli był sporządzony w innym Urzędzie Stanu Cywilnego
2. Opłata skarbowa
- podanie - 5,00 PLN
3. Termin załatwienia
Niezwłocznie.