Styl.fm
Podobne tematy
Kategorie pytań

Gość 2010-06-19 o godz. 00:18, odsłony: 1483 0

Jaki jest okres wypowiedzenia?

Pracuję od lutego , chcę się zwolnić.Umowa na czas nieokreślony.W umowie ani słowa o okresie wypowiedzenia.Błagam, potwierdźcie, że to miesiącpees, jak się dowiem- poproszę o przeniesienie watku, zalezy mi na czasie 8)

Odpowiedzi (7) Kategoria: Poważne tematy :: Porady prawne Ostatnia odpowiedź: 2010-06-19, 03:19:25 Tagi: , , , ,

Najnowsze / Najstarsze

Gość 0

2010-06-19 o godz. 01:18

Chyba się nic nie zmieniło:

Długość okresu wypowiedzenia umowy bezczasowej uzależniona jest od stażu pracy u danego pracodawcy i wynosi:

* 2 tygodnie, gdy pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,
* 1 miesiąc, gdy pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,
* 3 miesiące, gdy pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.

Loxia 0

2010-06-19 o godz. 01:19

Po złożeniu przez jedną ze stron (pracodawcę lub pracownika) stosunek pracy nie rozwiązuje się od razu - musi upłynąć najpierw okres wypowiedzenia. Długość tego okresu zależy przede wszystkim od rodzaju zawartej umowy o pracę.

Umowa o prace na czas nieokreślony

Okres wypowiedzenia zależy od okresu zatrudnienia...

...i wynosi:

* 2 tygodnie - przy okresie zatrudnienia krótszym niż 6 miesięcy,
* 1 miesiąc - przy okresie zatrudnienia co najmniej 6 miesięcy,
* 3 miesiące - przy okresie zatrudnienia co najmniej 3 lat

Gość 0

2010-06-19 o godz. 01:21

miesiąc, ale można uzgodnić krótszy termin rozwiązania umowy po dokonaniu wypowiedzenia
art. 36 kodeksu pracy 8)

Gość 0

2010-06-19 o godz. 01:23

tylko pamiętaj, że to nie jest miesiąc od dnia złożenia wypowiedzenia, tylko od 1 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożyłaś wypowiedzenie.
Czyli pracujesz do końca czerwca, jeśli wypowiedzenie złożysz do 31 maja.

Gość 0

2010-06-19 o godz. 01:31

dziekuję :)

proszę ModeLatorki o przeniesienie watku na Mam prawo...

focia 0

2010-06-19 o godz. 01:32

Miesiąc od pierwszego dnia następnego miesiąca - np. składasz 21 maja - pracujesz do końca czerwca, skłądasz 1 czerwca - pracujesz do końca lipca.

Gość 0

2010-06-19 o godz. 03:19

przeniesione.