Tak Polacy świętowali awans. To piękne wideo wyraża milion słów

Beata Zawadzka/East News

To był historyczny mecz reprezentacji Polski. Nasza kadra zdecydowanie nie była faworytem do końcowego triumfu, bo w ostatnim meczu mierzyła się z bardzo silną Walią. A jednak w tym meczu nie zabrakło zaangażowania i odwagi Polaków, którzy dwoili i troili się, aby powstrzymać natarcie przeciwników. Ostatecznie w rzutach karnych nie zabrakło też szczęścia.

Reprezentacja Polski wygrała z Walią

Tym meczem żyła cała Polska i nic dziwnego. Po słabych eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024, Polska dostała kolejną szansę na to, aby rzutem na taśmę awansować ma turniej. W półfinałach baraży Polska pewnie zwyciężyła z Finlandią i pokazała, że selekcjoner Michał Probierz ma pomysł na grę Polaków. Wiele osób twierdziło, że to jeden z najlepszych meczów reprezentacji od kilku lat.

Do meczu z Walią wszyscy podchodziliśmy więc w dobrych nastrojach, ale z pewnym niepokojem, bo jest to jednak dość mocna drużyna.

Ostatecznie, Polacy wyszli na mecz bojowo nastawieni i rozegrali naprawdę niezłe spotkanie. W kilku sytuacjach kadrę ratował jednak niezawodny Wojciech Szczęsny.

Po 90 minutach na tablicy widniał wynik 0:0 i to nie zmieniło się nawet pomimo dogrywki. Ostatecznie w karnych Polacy wygrali 5:4, a bohaterem został nie kto inny, jak Szczęsny, który obronił ostatniego karnego.

Piłkarze się obejmują Andrzej Iwanczuk/REPORTER EAST NEWS

Tak Polacy cieszyli się po zwycięstwie

Nie da się ukryć, że dla Polaków to wielki sukces, że pomimo licznych przeciwności udało im się awansować na Euro 2024.

Po meczu do sieci wyciekł film z udziałem Polaków. Nagranie wyraża więcej niż 1000 słów.

W naszej galerii zobaczysz najciekawsze zdjęcia z meczu.

Tak Polacy świętowali awans. To piękne wideo wyraża milion słów! Zobacz galerię zdjęć z meczu!
Źródło: GEOFF CADDICK/AFP/East News